Světoznámá pomůcka

Tuto vymyslel pan inženýr Georges de Mestral ze Švýcarska. Pokud se někdo domnívá, že jde o novinku starou nejvýše několik let, tak se mýlí. Tato věcička byla vynalezena již v roce 1948, a to, že se dostala do širokého povědomí o hodně později je asi smůla. Dnes a denně jipoužijí miliony lidí na světě, a to na tolika místech, že se to nechce ani věřit.
Řeč je o suchém zipu. Ten nám usnadní činnost na místech, kde bychom jinak hledali jiná a asi i složitější řešení.
Suché zipy na obuvi
Jako náhražka původního zipu je naprosto dokonalý. Nemusíte lovit konec jedné strany a pak se strefovat do konce druhého. Muži s bříškem jistě vědí, o čem je zde psáno. Přes pupek si prostě nevidíme na ty konce klasického zipu. (Jistě neuniklo laskavému čtenáři, že jsem zahrnul i sebe). A tak přichází krásný suchý zip, kdy jej prostě splácneme k sobě a je vystaráno. Proto hospodyně, neváhejte a přešívejte svým mužům kabáty, bundy a já nevím co ještě.
To, že doma nemáte ani kousek výše popsané věci vůbec nevadí, protože si ji můžete pohodlně objednat až domů. Na tomto webu http://www.prima-obchod.cz/suche-zipy-x000011 jich najdete potřebné množství. Barev je zde také dosti, takže žádné výmluvy, jehlu do ruky a jedem.
A pozor, tyto zipy nemají jen použití na manželův vytahaný svetr. Lze jej použít naprosto všude, kde je potřebí spojit dvě věci a obě použití suchého zipu umožňují. Nedá se ani popsat, kde všude by se mohl hodit. Nedrží vám pohromadě, nebo přesněji vedle sebe dva kusy závěsu? Použijte malý čtvereček zipu z každé strany a máte pokoj.
Lopuch-princip suchého zipu
Odstává vám krytí zapínání kabelky? Šup tak s kouskem velcra a je to. Čeho že to? Aha, zapomněl jsem uvést, jak se má suchý zip nazývat. Tak tedy velcro. Proč? Inu, je to původní název, který znamená ve francouzštině „velours“ což značí samet a „crochet“ je výraz pro háček. Složenina těchto dvou slov je právě to, co výše psáno.