Pěna ve vířivce znamená ale něco úplně jiného

Zatímco ve vaně si můžeme dopřát pěnovou lavinu, ponořit se do ní, foukat ven sněhové husté obláčky, tak ve vířivce bychom měli dodržovat úplně jiná pravidla. Je pravdou, že sem se ale nejdeme koupat, ale promasírovat si svoje unavené svaly a samozřejmě relaxovat se dá zde také podstatně jiným způsobem. Tady pěnové oblaky budou spíš znamenat velký problém s pH hodnotou samotné vody. Není na místě omlouvat bublinkovou pěnu jen tím, že trysky správně fungují a svými bublinkami vytváří správné podmínky pro pěnovou koupel. V tomto případě je pěna nežádoucí a je to jen následek například vonných esencí, ale i zůstatků po různých krémech nebo kosmetiky, která se nepodařila úplně z těla odstranit.

whirpool

Je třeba správně ošetřit vodu

Již od pohledu je jasné, že není něco v pořádku. Pěna na vodě není jediným nedostatkem, může se jednat i o zakalenou vodu a upřímně, to se nikomu nebude chtít podstoupit relaxační masáž. V první řadě musíme testerem zjistit, jak na tom jsme se samotným pH vody a to bude ten správný začátek našeho úspěchu. Chemie do vířivky se postará o nepříznivou vodu. V podstatě by bylo lepší kontrolovat a případně provést ošetření po každé koupeli. Pro její desinfekci použijeme podle uvážení vhodnou chemii.

  1. Chlorová – nejvíce používaná, ale měli bychom si dávat pozor na to, abychom vodu moc nepřechlorovali. Pokud budeme mít automatický dávkovač, pak si s tím hlavu lámat nemusíme.
  2. Bromová – zastaví bakterie, viry, plísně atd. Je naprosto ideální do teplé vody.
  3. Kyslíková – je vhodná pro osoby, které mají skutečně problém s chlorem, navíc je velmi šetrná k citlivé pokožce.
  4. Odstraňovač pěny – neboli odpěňovač, ten eliminuje vznik zmíněné pěny, ale zároveň odstraňuje usazeniny na stěnách vířivky. Působí skutečně velmi rychle a ihned.

vířivka
Nebudeme si nalhávat, že v příjemně čisté vodě se nám bude podstatně lépe odpočívat a užívat si svoji chvilku relaxačního odpočinku.